Viaplay Padel Open | Tulokset & kuvakooste

24.7.2020

Viaplay Padel Openin Tampereen paikallisturnaus pelattiin 24.-25.7.2020 Messukylän padelkeskuksella. Naisten sarjan voittajaksi selviytyi parivaljakko Tiina Nykänen & Hannamari Laitinen ja miehissä vahvimpia olivat Saska Huttunen & Pyry Hyrkkönen. Palaa vielä kertaalleen kisafiiliksiin kattavan kuvakoosteen sekä ottelutulosten parissa. 

TULOKSET 

Perjantai

Klo 13.00 | Järvenpää & Lehti vs. Pesonen & Aro | Sisäkenttä 1 | Ottelu 1 | 1-6, 4-6

Klo 13.00 | Romppanen & Nieminen vs. Sipinen & Kuisma | Sisäkenttä 2 | Ottelu 2 | 1-6, 3-6

Klo 13.00 | Tolvanen & Telinkangas vs. Wallenius & Wallenius | Sisäkenttä 3 | Ottelu 3 | 6-4, 6-4

Klo 13.00 | Paavola & Palonen vs. Partanen & Laitinen | Sisäkenttä 4 | Ottelu 4 | 6-1, 6-2 

Klo 14.00 | Kaario & Lehtinen vs. Lehti & Savolainen | Sisäkenttä 1 | Ottelu 5 | 6-3, 6-0 

Klo 14.00 | Ilvonen & Räihä vs. Kurko & Mäkinen | Sisäkenttä 2 | Ottelu 6 | 1-6, 3-6

Klo 14.00 | Luukkainen & Luukkainen vs. Myllymäki & Myllymäki | Sisäkenttä 3 | Ottelu 7 | 0-6, 0-6 

Klo 14.00 | Järvinen & Löflund vs. Koivu & Ekman | Sisäkenttä 4 | Ottelu 8 | 1-6, 0-6

Klo 15.00 | Leinonen & Paavola vs. Ikni & Pääkkö | Sisäkenttä 1 | Ottelu 9 | 1-6, 0-6

Klo 15.00 | Kovero & Puistola vs. Palonen & Pispala | Sisäkenttä 2 | Ottelu 10 | 6-0, 7-5

Klo 15.00 | Koskinen & Pellas vs. BYE | Sisäkenttä 3 | Ottelu 11

Klo 15.00 | Kurki & Hälinen vs. Mattila & Roininen | Sisäkenttä 4 | Ottelu 12 | 6-0, 6-1

Klo 15.00 | Kangasniemi & Levonen vs. Pirhonen & Puolakka | Sisäkenttä 3 | Ottelu 13 | 4-6, 6-2, 6-4 

Klo 16.00 | Seilo & Leiwo vs. Lehtinen & Silvonen | Sisäkenttä 4 | Ottelu 14 | 0-6, 0-6

Klo 16.00 | Aho & Räsänen vs. Aho & Pesonen | Sisäkenttä 1 | Ottelu 15 | Luovutus, voittaja Aho & Räsänen

Klo 16.00 | Maanoja & Ilomäki vs. Sipinen & Kuisma | Sisäkenttä 2 | Ottelu 16 | 6-3, 7-6 (5)

Klo 16.00 | Mettänen & Hukkanen vs. Myllymäki & Myllymäki | Sisäkenttä 3 | Ottelu 17 | 0-6, 2-6

Klo 17.00 | Kyyrö & Sarkula vs. Telinkangas & Tolvanen | Sisäkenttä 2 | Ottelu 18 | 1-6, 2-6

Klo 17.00 | Leppänen & Mörö vs. Palonen & Paavola | Sisäkenttä 3 | Ottelu 19 | 0-6, 0-6

Klo 17.00 | Leskinen & Kettula vs. Koivu & Ekman | Sisäkenttä 4 | Ottelu 20 | 2-6, 5-7

Klo 17.00 | Riekko & Riekko vs. Puistola & Kovero | Sisäkenttä 1 | Ottelu 21 2-6, 4-6

Klo 18.00 | Huttunen & Hyrkkönen vs. Kaario & Lehtinen | Sisäkenttä 1 | Ottelu 22 | 6-1, 6-2

Klo 18.00 | Kukkonen & Sandt vs. Vartiainen & Lehtola | Sisäkenttä 2 | Ottelu 23 | 1-6, 5-7

Klo 18.00 | Järvenpää & Lehti vs. Romppanen & Nieminen | Sisäkenttä 3 | Ottelu 24 | 2-6, 3-6

Klo 18.00 | Wallenius & Wallenius vs. Lehti & Savolainen | Sisäkenttä 4 | Ottelu 25 | 2-6, 7-6, 0-1 (7-10)

Klo 19.00 | Partanen & Laitinen vs. Järvinen & Löflund | Sisäkenttä 4 | Ottelu 26 | 5-7, 7-5, 6-10 

Klo 19.00 | Luukkainen & Luukkainen vs. Palonen & Pispala | Sisäkenttä 3 | Ottelu 27 | 7-5, 5-7, 0-1 (6-10)

Klo 19.00 | Rahunen & Salonen vs. Saarnio & Antila | Sisäkenttä 2 | Ottelu 28 | 0-6, 0-6

Klo 19.00 | Kangasniemi & Levonen vs. Tolvanen & Telinkangas | Sisäkenttä 1 | Ottelu 29 | 1-6 1-6

Klo 20.00 | Kurko & Mäkinen vs. Maanoja & Ilomäki | Sisäkenttä 1 | Ottelu 30 | 3-6, 1-6

Klo 20.00 | Koskinen & Pellas vs. Myllymäki & Myllymäki | Sisäkenttä 2 | Ottelu 31 | 0-6, 2-6

Klo 20.00 | Jalkanen & Myllymäki vs. Sundell & Ylikoski | Sisäkenttä 3 | Ottelu 32 | 6-1, 6-1 

Klo 20.00 | Ikni & Pääkkö vs. Aho & Räsänen | Sisäkenttä 4 | Ottelu 33 | 7-6, 1-6, 6-3

Klo 20.00 | Kaario & Lehtinen vs. Kukkonen & Sandt | Sisäkenttä 4 | Ottelu 45 | 6-0, 6-0

Klo 21.00 | Kurki & Hälinen vs. Puistola & Kovero | Sisäkenttä 2 | Ottelu 38 | 6-3, 3-6, 5-7

Klo 21.00 | Koivu & Ekman vs. Antila & Saarnio | Sisäkenttä 1 | Ottelu 39 | 3-6, 1-6

Klo 21.00 | Lehtinen & Silvonen vs. Palonen & Paavola | Sisäkenttä 3 | Ottelu 40 | 7-6, 6-3

Klo 21.00 | Huttunen & Hyrkkönen vs. Vartiainen & Lehtola | Sisäkenttä 4 | Ottelu 41 | 6-0, 6-0

Klo 22.00 | Roininen & Mattila vs. Riekko & Riekko | Sisäkenttä 1 | Ottelu 42 | 2-6, 6-7

Lauantai

Klo 09.00 | Pirhonen & Puolakka vs. Kyyrö & Sarkula | Sisäkenttä 4 | Ottelu 34 | 2-6, 0-6

Klo 09.00 | Ilvonen & Räihä vs. Sipinen & Kuisma | Sisäkenttä 1 | Ottelu 35 | 1-6, 1-6

Klo 09.00 | Koskinen & Pellas vs. Mettänen & Hukkanen | Sisäkenttä 2 | Ottelu 36 | 6-4, 1-6, 0-1 (7-10)

Klo 09.00 | Leinonen & Paavola vs. Pesonen & Puustinen | Sisäkenttä 3 | Ottelu 37 | 4-6, 2-6

Klo 10.00 | Rahunen & Salonen vs. Leskinen & Kettula | Sisäkenttä 2 | Ottelu 43 | 0-6, 1-6

Klo 10.00 | Seilo & Leiwo vs. Leppänen & Mörö | Sisäkenttä 3 | Ottelu 44 | 5-7, 6-3, 0-1 (6-10)

Klo 10.00 | Koskinen & Pellas vs. Puolakka & Pirhonen | Sisäkenttä 1 | 7-5, 6-3

Klo 11.00 | Nieminen & Minetti vs. Silfverhuth & Autio | Sisäkenttä 1 | Ottelu 46 | 6-3, 6-1

Klo 11.00 | Aho & Manner vs. Nykänen & Laitinen | Sisäkenttä 2 | Ottelu 47 | 1-6, 2-6

Klo 11.00 | Kukkonen & Pääkkö vs. Myllymäki & Jalkanen | Sisäkenttä 3 | Ottelu 48 | 3-6, 2-6

Klo 11.00 | Kivelä & Tiainen vs. Hyökyvaara & Palo | Sisäkenttä 4 | Ottelu 49 | 0-6, 1-6

Klo 12.00 | Myllymäki & Myllymäki vs. Kovero & Puistola | Sisäkenttä 1 | 6-1, 6-3

Klo 12.00 | Lehtinen & Silvonen vs. Huttunen & Hyrkkönen | Sisäkenttä  2 | 6-7, 2-6

Klo 12.00 | Maanoja & Ilomäki vs. Ikni & Pääkkö | Sisäkenttä 3 | 3-6, 6-1, 6-2

Klo 12.00 | Tolvanen & Telinkangas vs. Saarnio & Antila | Sisäkenttä 4 | 1-6, 0-6

Klo 13.00 | Sundell & Ylikoski vs. Häviäjä ottelu 49 | Sisäkenttä 1  5-7, 2-6  

Klo 13.00 | Aho & Manner vs. Silfverhuth | Sisäkenttä 2 | 6-1 6-1

Klo 14.00 | Pääkkö & Kukkonen vs. Kivelä & Tiainen | Sisäkenttä 3 | 6-1, 6-3

Klo 14.00 | Naiset välierä | Nieminen & Minetti vs. Nykänen & Laitinen | Sisäkenttä 1 | 6-7, 1-6

Klo 14.00 | Naiset välierä | Hyökyvaara & Palo vs. Myllymäki & Jalkanen | Sisäkenttä 2 | 2-6, 6-3, 2-6

Klo 15.00 | Miehet välierä | Myllymäki & Myllymäki vs. Maanoja & Ilomäki | Sisäkenttä 1 | 6-4, 6-2

Klo 15.00 | Miehet välierä | Saarnio & Antila vs. Huttunen & Hyrkkönen | Sisäkenttä 2 | 4-6, 3-6

Klo 17.00 | Naiset Finaali | Myllymäki & Jalkanen vs. Nykänen & Laitinen | Sisäkenttä 1 | 0-6, 0-6

Klo 18.30 | Miehet Finaali | Myllymäki & Myllymäki vs. Huttunen & Hyrkkönen | Sisäkenttä 1 | 6-4,  5-7, 1-6