1.7.2026

Seniorien starttitapahtuma tiistaina 4.8. Linnakalliossa

Kiinnostaisiko uusi hauska mailapeliharrastus, jossa yhdistyvät liikunta, hyvä seura ja matala aloituskynnys? Padel Tampereen Seniorien starttitapahtuma on suunnattu kaikille yli 55-vuotiaille, jotka haluavat tutustua padeliin sekä senioritoimintaamme rennossa ja kannustavassa ympäristössä. Mukaan ovat tervetulleita niin ensikertalaiset kuin vähän pelanneetkin – aiempaa kokemusta ei tarvita.

Tiistaina 4.8. klo 11.00-13.00 järjestettävän starttitapahtuman aikana tutustutaan lajiin, pelataan ohjatusti ja kerrotaan, millaista senioritoimintaa Padel Tampereella järjestetään ympäri vuoden. Samalla pääset tapaamaan muita uusia harrastajia ja löytämään itsellesi sopivia pelikavereita & -ryhmiä

Senioritoiminta Padel Tampereella

🎾 Tarjolla viikoittaisia senioripelejä ja harjoituksia
🎾 Mahdollisuus löytää uusia pelikavereita
🎾 WhatsApp-yhteisö aktiivisille pelaajille
🎾 Rennon yhteisöllinen ilmapiiri

Osallistumismaksu 10 € sisältää kenttävuoron, ohjauksen, vuokramailan ja pullakahvit pelien päätteeksi!

Lisätietoja senioritoiminnasta antaa:
Jussi Varjus
jussi@padeltampere.fi
+358 50 551 0558

Seniorien starttitapahtuma 4.8.2026

Tiistaina 4.8. klo 11.00-13.00 järjestettävän starttitapahtuman aikana tutustutaan lajiin, pelataan ohjatusti ja kerrotaan, millaista senioritoimintaa Padel Tampereella järjestetään ympäri vuoden. Samalla pääset tapaamaan muita uusia harrastajia ja löytämään itsellesi sopivia pelikavereita & -ryhmiä. Ilmoittaudu mukaan täyttämällä oheinen lomake!
Lajitaustaani kuvaa parhaiten