Ajankohtaiset
asiat

Tampereen Padelliiga käyntiin tänään – lue uutisesta mm. lohkojaot

Tampereen Padelliiga käynnistyy tänään yhteensä 62 parin voimin!

Tietoiskuja alkavasta liigasta:

► Lohkojaot löytyvät tämän artikkelin lopusta. Ensimmäisessä jaksossa kolmessa miesten ja kolmessa naisten lohkossa on viisi paria, normaalin neljän sijaan. Tällä vältimme minilohkojen muodostumisen.

► Lohkojen omat WhatsApp-ryhmät muodostetaan tämän ja huomisen päivän aikana.

► Kunkin ottelun voittajapari on vastuussa lopputuloksen ilmoittamisesta sähköpostitse osoitteeseen liiga@padeltampere.fi. Lopputulos on ilmoitettava jakson päättymiseen mennessä.

► Tulokset päivitetään aina kuun viimeisellä viikolla osoitteeseen https://padeltampere.fi/tampereen-padelliiga-tulospalvelu/

► Ensimmäinen jakso päättyy 31.10.2019 klo 23.59.

► Lisää Tampereen Padelliigan käytännöistä ja säännöistä löydät osoitteesta https://padeltampere.fi/tampereen-padelliiga/

► Lohkojako:

MIEHET

Lohko 1

Antti Kovero & Rasmus Niklas-Salminen
Eetu Rahkola & Pasi Puistola
Lauri Antila & Roope Saarnio
Mikko Maanoja & Petteri Ilomäki

Lohko 2

Harri Vähäkuopus & Hans Koivu
Antti Tuomi & Sami Venäläinen
Mikko Sarantola & Esa Virtanen
Tuomas Sipinen & Timo Korhonen

Lohko 3

Marko Sällinen & Petri Luoma
Tom Leskinen & Mika Kuisma
Ella Leivo & Saana Saarteinen
Sami Mäkinen & Timo Mattila

Lohko 4

Jussi Pohjaranta & Lassi Perämäki
Kari Laitinen & Ville Kaario
Olli-Pekka Rajala & Miikka Mäntykorpi
Lassi Kettula & Riku Uurinmäki

Lohko 5

Niklas Manninen & Miika Suntinen
Lauri Pelkonen & Niko Ahola
Markku Koskinen & Otso Tanskanen
Juhani Haake & Jami Latja

Lohko 6

Toni Lehti & Juha Vuorinen
Ville Hirvonen & Marko Lamu
Aki Nurminen & Tero Ilonen
Tommi Rauma & Juhani Muurasniemi

Lohko 7

Petteri Jartti & Osmo Tuomisto
Miikka Koskinen & Joni Järvinen
Pasi Partanen & Teppo Laitinen
Tuomas Sipinen & Nea Nieminen

Lohko 8

Arto Leino & Valtteri Ahonen
Mikko Cederberg & Tomi Lilleberg
Saku Koskinen & Roope Ketola
Jyri Mäkinen & Joonas Tammisto
Tuukka Pöyry & Janne Kinnunen

Lohko 9

Mikko Pihlanen & Timo Kuosmanen
Jukka Nummi & Erik Mäki
Pekka Kleemola & Timo Miettinen
Tomi Leinonen & Sami Paavola
Pasi Partanen & Tiina Nykänen

Lohko 10

Manu Pirhonen & Aki Puolakka
Matti Pajunen & Joni Rautanen
Tomi Siromaa & Juuso Järvelä
Riku Vornanen & Jarkko Koskinen
Teemu Ijäs & Tatu Jokisalo

NAISET

Lohko 1

Noora Seilo & Leena Lehmusmäki
Nea Nieminen & Hannamari Laitinen
Anja Joensuu & Sari Lautaniemi
Jenni Saarinen & Katja Silfverhuth

Lohko 2

Tytti Rajala & Tiina Nykänen
Marja Jaronen & Tiina Lax
Heidi Katainen & Tanja Siitonen
Jenni Perämäki & Tanja Aho
Eveliina Rosenström & Kristiina Sirviö

Lohko 3

Niina Niemelä & Hanna Blomqvist
Anna Lehtisalo & Emilia Järventie
Milla-Mari Kaunisto & Laura Tuuli
Juuli Ruokolainen & Katariina Autio
Heidi Hyysalo & Linda Asikainen

Lohko 4

Ene Härkönen & Katariina Laaksosaari
Virva Antila & Reetta Aukee
Satu Pasanen & Pirjo Laaksonen
Mia Paakkala & Heidi Sillanaukee
Sari Ojaranta & Eeva Kakko