Tampereen Padelliiga – tulospalvelu

1.9.2019

Tampereen Padelliigan tulospalvelu (päivitetty 30.10.).

Voitetusta ottelusta saa kolme pistettä, hävitystä ottelusta yhden pisteen ja pelaamatta jääneestä ottelusta nolla pistettä.

Ohjeet sarjataulukon lukemiseen:

o=pelatut ottelut, e=erät, p=pisteet

Tasapisteissä paremmuus ratkaistaan seuraavassa järjestyksessä: 1. keskinäinen ottelu 2. voitetut erät 3. arpa

NAISET

Lohko 1

  1. Nea Nieminen & Hannamari Laitinen 3o / 6-0e / 9p
  2. Noora Seilo & Leena Lehmusmäki 3o / 4-2e / 7p
  3. Anja Joensuu & Sari Lautaniemi 3o / 2-4e / 5p
  4. Jenni Saarinen & Katja Silfverhuth 3o / 0-6e / 3p

Lehmusmäki & Seilo vs. Lautaniemi & Joensuu 6-1, 6-4

Nieminen & Laitinen vs. Seilo & Lehmusmäki 6-0, 6-2

Lehmusmäki & Seilo  vs. Saarinen & Silfverhuth  6-0, 6-2

Nieminen & Laitinen vs. Lautaniemi & Joensuu 6-1, 6-1

Nieminen & Laitinen vs. Saarinen & Silfverhuth 6-2, 6-1

Anja Joensuu & Sari Lautaniemi vs. Katja Silfverhuth & Jenni Saarinen 6-2, 6-3

Lohko 2

  1. Tytti Rajala & Tiina Nykänen 4o / 8-1e / 12p
  2. Jenni Perämäki & Tanja Aho 4o / 5-3e / 10p
  3. Heidi Katainen & Tanja Siitonen 4o / 4-6e / 6p
  4. Eveliina Rosenström & Kristiina Sirviö 4o / 2-5e / 6p 
  5. Marja Jaronen & Tiina Lax 4o / 2-6e / 6p

Perämäki & Aho vs. Lax & Jaronen 6-2, 2-6, 1-0

Katainen & Siitonen vs. Jaronen & Lax 6-2, 6-4

Rosenström & Sirviö vs. Jaronen & Lax 4-6, 6-6 (2-3)

Sirviö & Rosenström vs. Katainen & Siitonen 4-6, 6-2, 1-0

Rajala & Nykänen vs. Rosenström & Sirviö tulos 6-2, 6-4

Perämäki & Aho vs. Rosenström & Sirviö 6-3, 3-5 voittaja Perämäki & Aho

Rajala & Nykänen vs. Aho & Perämäki 6-0, 8-6

Perämäki & Aho vs. Katainen & Siitonen 6-2, 6-1

Rajala & Nykänen vs. Katainen & Siitonen 1-6, 6-1, 6-1

Rajala & Nykänen vs. Lax & Jaronen 6-2, 6-1

HUOM! Katainen & Siitonen on ilmoittanut jäävänsä pois sarjasta, joten Lax & Jaronen jatkaa kakkoslohkossa.

Lohko 3

  1. Milla-Mari Kaunisto & Laura Tuuli 4o / 8-1e / 12p
  2. Niina Niemelä & Hanna Blomqvist 4o / 5-2e / 8p
  3. Anna Lehtisalo & Emilia Järventie 4o / 4-3e / 7p
  4. Juuli Ruokolainen & Katariina Autio 4o / 2-4e / 5p
  5. Heidi Hyysalo & Linda Asikainen 4o / 0-8e / 4p

Kaunisto & Tuuli vs. Lehtisalo & Järventie 6-3, 7-6

Lehtisalo & Järventie vs. Hyysalo & Asikainen 6-2, 6-1

Niemelä & Blomqvist vs. Autio & Ruokolainen 6-3, 6-0

Tuuli & Kaunisto vs. Blomqvist & Niemelä 5-7, 6-3, 1-0

Tuuli & Kaunisto vs. Hyysalo & Asikainen 6-1, 6-1

Tuuli & Kaunisto vs. Ruokolainen & Autio 6-4, 6-4

Niemelä & Blomqvist vs. Hyysalo & Asikainen 6-1, 6-3

Autio & Ruokolainen vs. Hyysalo & Asikainen 6-3, 6-4

Lehtisalo & Järventie vs. Niemelä & Blomqvist 6-3, 4-6, 1-0

Lehtisalo & Järventie vs. Ruokolainen & Autio mitätöity

Lohko 4

  1. Satu Pasanen & Pirjo Laaksonen 4o / 8-0e / 12p
  2. Ene Härkönen & Katariina Laaksosaari 4o / 4-3e / 10p
  3. Virva Antila & Reetta Aukee 4o / 5-5e / 8p
  4. Mia Paakkala & Heidi Sillanaukee 4o / 2-8e / 4p
  5. Sari Ojaranta & Eeva Kakko 4o / 1-8e / 4p

Sillanaukee & Paakkala vs. Ojaranta & Kakko 6-0, 6-1

Pasanen & Laaksonen vs. Härkönen & Laaksosaari 6-3, 7-6

Pasanen & Laaksonen vs. Sillanaukee & Paakkala 6-3 6-2

Härkönen & Laaksosaari vs. Antila & Aukee 4-6, 6-1, 6-3

Antila & Aukee vs. Ojaranta & Kakko 6-3, 5-7, tiebreak 10-5

Härkönen & Laaksosaari vs. Ojaranta & Kakko  6-1, 6-0

Pasanen & Laaksonen vs. Antila & Aukee 6-1, 6-0

Pasanen & Laaksonen vs. Ojaranta & Kakko 6-0, 6-0

Antila & Aukee vs Sillanaukee & Paakkala luovutus, voittaja Antila & Aukee

Härkönen & Laaksosaari vs Sillanaukee & Paakkala luovutus, voittaja Härkönen & Laaksosaari

MIEHET

Lohko 1

  1. Eetu Rahkola & Pasi Puistola 3o / 6-2e / 9p
  2. Lauri Antila & Roope Saarnio 3o / 5-4e / 7p
  3. Antti Kovero & Rasmus Niklas-Salminen 3o / 3-5e / 5p
  4. Mikko Maanoja & Petteri Ilomäki 3o / 3-6e / 3p

Rahkola & Puistola vs. Kovero & Niklas-Salminen 6-4, 6-2

Rahkola & Puistola vs. Ilomäki & Maanoja 6-7, 6-1, 6-2

Antila & Saarnio vs. Ilomäki & Maanoja 4-6, 6-3, 6-3

Rahkola & Puistola vs. Saarnio & Antila 6-2, 6-7, 6-1

Kovero & Niklas-Salminen vs. Maanoja & Ilomäki 6-7, 6-2, 6-2

Antila & Saarnio vs. Kovero & Niklas-Salminen 6-3, 4-6, 6-3

Lohko 2

  1. Mikko Sarantola & Esa Virtanen 3o / 6-2e / 9p
  2. Antti Tuomi & Sami Venäläinen 3o / 4-3e / 7p
  3. Tuomas Sipinen & Timo Korhonen 3o / 4-5e / 5p
  4. Harri Vähäkuopus & Hans Koivu 3o / 2-6e / 3p

Korhonen & Sipinen vs. Koivu & Vähäkuopus 4-6, 7-6, 1-0

Sarantola & Virtanen vs. Sipinen & Korhonen  2-6, 7-5, 6-2

Sarantola & Virtanen vs. Vähäkuopus & Koivu 6-7, 7-5, 6-3

Sarantola & Virtanen vs. Tuomi & Venäläinen 7-6, 6-4

Tuomi & Venäläinen vs. Koivu & Vähäkuopus 6-3, 6-2

Tuomi & Venäläinen vs. Sipinen & Korhonen 3-6, 6-3, 6-4

Lohko 3

  1. Marko Sällinen & Petri Luoma 3o / 2-2e / 7p
  2. Ella Leivo & Saana Saarteinen 3o / 4-2e / 7p
  3. Tom Leskinen & Mika Kuisma 3o / 3-4e / 5p
  4. Sami Mäkinen & Timo Mattila 3o / 2-4e / 5p

Sällinen & Luoma vs. Leivo & Saarteinen 6-4, 7-6

Mäkinen & Mattila vs. Sällinen & Luoma 6-4, 6-3

Leivo & Saarteinen vs. Leskinen & Kuisma 6-3, 6-2

Sällinen & Luoma vs. Kuisma & Leskinen 4-6, 6-3, 6-2

Leskinen & Kuisma vs. Mäkinen & Mattila 7-6, 7-5

Leivo & Saarteinen vs. Mäkinen & Mattila 7-6, 6-0

Lohko 4

  1. Jussi Pohjaranta & Lassi Perämäki 3o / 6-0e / 9p
  2. Lassi Kettula & Riku Uurinmäki 3o / 4-2e / 7p
  3. Olli-Pekka Rajala & Miikka Mäntykorpi 3o / 2-5e / 5p
  4. Kari Laitinen & Ville Kaario 3o / 1-6e / 3p

Kaario & Laitinen vs. Rajala & Mäntykorpi 5-7, 6-1, 1-6

Kettula & Uurinmäki vs. Laitinen & Kaario 6-4, 6-4

Kettula & Uurinmäki vs. Mäntykorpi & Rajala 6-3, 7-5

Perämäki & Pohjaranta vs. Mäntykorpi & Rajala 6-3, 6-3

Perämäki & Pohjaranta vs. Kettula & Uurinmäki 6-3, 6-2

Perämäki & Pohjaranta vs. Laitinen & Kaario 6-2, 6-2

Lohko 5

  1. Niklas Manninen & Miika Suntinen 3o / 5-3e / 7p
  2. Markku Koskinen & Otso Tanskanen 3o / 4-2e / 7p
  3. Lauri Pelkonen & Niko Ahola 3o / 4-3e / 7p
  4. Juhani Haake & Jami Latja 3o / 1-6e / 3p

Tanskanen & Koskinen vs. Latja & Haake  7-6, 6-4

Pelkonen & Ahola vs. Suntinen & Manninen 6-7, 6-1,  7-6

Ahola & Pelkonen vs. Latja & Haake 6-3 6-2

Suntinen & Manninen vs. Latja & Haake 7-5, 3-6, 6-2

Koskinen & Tanskanen vs. Pelkonen & Ahola 6-1, 6-0

Suntinen & Manninen vs. Koskinen Tanskanen 6-4, 7-6

Lohko 6

  1. Ville Hirvonen & Marko Lamu 3o / 6-1e / 9p
  2. Toni Lehti & Juha Vuorinen 3o / 5-3e / 7p
  3. Aki Nurminen & Tero Ilonen 3o / 2-4e / 5p
  4. Tommi Rauma & Juhani Muurasniemi 3o / 1-6e / 3p

Lamu & Hirvonen vs. Nurminen & Ilonen 6-0, 6-2

Lehti & Vuorinen vs. Rauma & Muurasniemi 7-5, 4-6, 1-0

Lehti & Vuorinen vs. Nurminen & Ilonen 6-2, 6-1

Ilonen & Nurminen vs. Rauma & Muurasniemi 6-4, 6-3

Lamu & Hirvonen vs. Lehti & Vuorinen 6-3, 6-7, 1-0

Hirvonen & Lamu vs. Rauma-Muurasniemi 6-1, 6-4

Lohko 7

  1. Petteri Jartti & Osmo Tuomisto 3o / 6-0e / 9p
  2. Tuomas Sipinen & Nea Nieminen 3o / 4-2e / 7p
  3. Pasi Partanen & Teppo Laitinen 3o / 2-4e / 5p
  4. Miikka Koskinen & Joni Järvinen 3o / 0-6e / 3p

Partanen & Laitinen vs. Koskinen & Järvinen 7-6, 6-2

Jartti & Tuomisto vs. Nieminen & Sipinen 6-3, 7-6

Jartti & Tuomisto vs. Partanen & Laitinen 6-1, 6-2

Nieminen & Sipinen vs. Koskinen & Järvinen 6-1, 6-2

Jartti & Tuomisto vs. Järvinen & Koskinen 6-0, 6-2

Nieminen/Sipinen – Laitinen/Partanen 7-6, 6-1

Lohko 8

  1. Mikko Cederberg & Tomi Lilleberg 4o / 8-0e / 12p
  2. Tuukka Pöyry & Janne Kinnunen 4o / 4-4e / 10p
  3. Arto Leino & Valtteri Ahonen 4o / 4-4e / 8p
  4. Jyri Mäkinen & Joonas Tammisto 4o / 3-5e 8p
  5. Saku Koskinen & Roope Ketola 4o / 2-8e / 4p

Cederberg & Lilleberg vs Pöyry & Kinnunen 7-6, 6-3

Leino & Ahonen vs. Koskinen & Ketola 7-6, 6-1

Leino & Ahonen vs. Mäkinen & Tammisto 6-0, 7-6

Mäkinen & Tammisto vs. Ketola & Koskinen 6-2, 6-7, 7-5

Cederberg & Lilleberg vs. Leino & Ahonen 7-5, 7-6

Cederberg & Lilleberg vs. Koskinen & Ketola 6-3, 6-1

Kinnunen & Pöyry vs Koskinen & Ketola 2-6, 7-5, 7-5

Mäkinen & Tammisto vs. Kinnunen & Pöyry 2-6, 5-5

Kinnunen & Pöyry vs. Ahonen & Leino 6-1, 6-2

Cederberg & Lilleberg vs Mäkinen & Tammisto 6-2, 6-3

Lohko 9

  1. Tomi Leinonen & Sami Paavola 4o / 8-0e / 12p
  2. Pekka Kleemola & Timo Miettinen 4o / 6-3e / 10p
  3. Mikko Pihlanen & Timo Kuosmanen 4o / 5-5e / 8p
  4. Pasi Partanen & Tiina Nykänen 4o / 3-6e / 6p
  5. Jukka Nummi & Erik Mäki 4o / 0-8e / 4p

Pihlanen & Kuosmanen vs. Leinonen & Paavola 0-6, 0-6

Leinonen & Paavola vs. Nummi & Mäki 6-1, 6-2

Miettinen & Kleemola vs. Pihlanen & Kuosmanen 2-1 erät

Leinonen & Paavola vs. Nykänen & Partanen 6-1, 7-5

Pihlanen & Kuosmanen vs. Nummi & Mäki 6-4, 7-5

Nykänen & Partanen vs. Nummi & Mäki 6-4 & 6-1

Miettinen & Kleemola vs. Mäki & Nummi 7-5, 6-4

Leinonen & Paavola vs. Kleemola & Miettinen  6-4, 6-3

Miettinen & Kleemola vs. Nykänen & Partanen 7-6, 6-2

Pihlanen & Kuosmanen vs. Partanen & Nykänen 5-7, 7-6, 1-0

Lohko 10

  1. Riku Vornanen & Jarkko Koskinen 4o / 8-1e / 12p
  2. Teemu Ijäs & Tatu Jokisalo 4o / 7-2e / 10p
  3. Matti Pajunen & Joni Rautanen 4o / 2-6e / 6p
  4. Manu Pirhonen & Aki Puolakka 4o / 2-6e / 6p
  5. Marko Kuusisto & Juuso Järvelä 4o / 2-6e / 6p

Koskinen & Vornanen vs. Pajunen & Rautanen 6-2, 6-3

Ijäs & Jokisalo vs Pirhonen & Puolakka 2-0 erät

Vornanen & Koskinen vs. Pirhonen & Puolakka 6-3, 6-3

Ijäs & Jokisalo vs. Pajunen & Rautanen 6-4, 6-1

Koskinen & Vornanen vs. Ijäs & Jokisalo 6-4, 4-6, 6-2

Pajunen & Rautanen vs. Kuusisto & Järvelä 5-7, 1-6

Pajunen & Rautanen vs. Puolakka & Pirhonen 7-6, 6-4

Vornanen & Koskinen vs. Järvelä & Kuusisto 6-2, 6-2

Kuusisto & Järvelä vs. Ijäs & Jokisalo 2-6, 5-7

Puolakka & Pirhonen vs. Kuusisto & Järvelä 6-3, 6-2