Tampereen Mestaruuskisat 2019 – kaaviot, otteluohjelmat & tulospalvelu

15.11.2019

Tampereen Mestaruuskisat vuosimallia 2019 järjestetään Messukylän padelkeskuksella perjantaina 15.-16.11.

✰ Tervetuloa seuraamaan Pirkanmaan parasta padelia paikan päälle!

✰ Kisojen etenemistä pääset seuraamaan Facebookin kisasivulta ja muista Padel Tampereen sosiaalisen median kanavista.

✰ Tulospalvelua ylläpidetään tällä sivulla.

✰ Turnauskaaviot löytyvät paikan päältä ja tapahtumasivulta (linkki yllä).

✰ Viikonlopun muun ohjelman löydät artikkelin lopusta löytyvästä kuvasta.

✰ Suomen jalkapallomaajoukkueen perjantai-illan ratkaiseva em-karsintaottelu näytetään kisapaikalla suorana lähetyksenä.

✰ Älä unohda myöskään lauantaina klo 18.30 alkavia Pikkujouluja!

Lämpimästi tervetuloa mukaan kisa- ja pikkujoulutunnelmaan!

Otteluohjelma / Tulospalvelu

Perjantai

klo 16.00

Suntinen & Kaario vs. Mäkinen & Tammisto 6-3, 6-1

Kaunisto & Tuuli vs. Jalkanen & Myllymäki 0-6, 0-6

Aho & Silfverhuth vs. Wall & Parmas 0-6, 0-6

Sällinen & Virtanen vs. Koskinen & Ketola 6-0, 6-0

klo 17.00

Uurinmäki & Kettula vs. Mäkinen & Vähäkuopus 3-6, 4-6

Jalkanen & Myllymäki vs. Laitinen & Nieminen 5-7, 1-6

Kuisma & Leskinen vs. Aalto & Venäläinen 7-5, 6-1

Suntinen & Kaario vs. Antila & Saarnio 0-6, 2-6

klo 18.00

Koivu & Korhonen vs. Rajamäki & Riquelme 3-6, 6-1, 6-1

Kuusisto & Siromaa vs. Leinonen & Paavola 3-6, 1-6

Antila & Saarnio vs. Mäkinen & Tammisto 6-0, 6-0

Haake & Latja vs. Vasara & Niklas-Salminen 0-6, 3-6

klo 19.00

Kovero & Pohjaranta vs. Aalto & Venäläinen 6-3, 6-4

Koskinen & Ketola vs. Lehti & Laitinen 5-7, 1-6

Vähäkuopus & Mäkinen vs. Maanoja & Myyryläinen 3-6, 6-7

Laitinen & Nieminen vs. Kaunisto & Tuuli 6-1, 6-0

 

klo 21.00

Rajamäki & Riquelme vs. Rajala & Mäntykorpi 6-0 6-1

Rahkola & Nikkilä vs. Vasara & Niklas-Salminen 6-2 6-1

Myllymäki & Myllymäki vs. Kuusisto & Siromaa 6-0 6-0

Wall & Parmas vs. Blomqvist & Niemelä 6-0 6-0

Lauantai

klo 9.30

Maanoja & Myyryläinen vs. Uurinmäki & Kettula 1-6 6-3 6-2

Sällinen & Virtanen vs. Lehti & Laitinen 6-0, 6-3

Koivu & Korhonen vs. Rajala & Mäntykorpi 6-2, 6-2

Kovero & Pohjaranta vs. Kuisma & Leskinen 6-1 6-1

klo 10.30

 

Niemelä & Blomqvist vs. Aho & Silfverhuth 4-6, 2-6

Rahkola & Nikkilä vs. Latja & Haake 6-2, 6-0

Myllymäki & Myllymäki vs. Leinonen & Paavola 6-0, 6-0

klo 11.30

Miehet, puolivälierä, Rahkola & Nikkilä vs. Leivo & Sillanpää  1-6, 6-7

Miehet, puolivälierä Koivu & Korhonen vs. Pohjaranta & Kovero 3-6 2-6

Miehet, puolivälierä Myllymäki & Myllymäki vs. Antila & Saarnio 7-5, 6-3

Miehet, puolivälierä Sallinen & Virtanen vs Myyryläinen & Maanoja 6-4, 6-2

klo 12.30

 

Naiset, välierä, Lizana & Saarinen vs. Wall & Parmas 6-2, 6-1

Naiset, välierä, Leivo & Saarteinen vs. Laitinen & Nieminen 6-0, 6-0

klo 13.30

Miehet, välierä, Sillanpää & Leivo vs. Pohjaranta & Kovero 7-5, 6-3

Miehet, välierä, Myllymäki & Myllymäki vs. Sällinen & Virtanen 6-0, 6-2

 

klo 15.00

Naiset, pronssi, Laitinen & Nieminen vs. Wall & Parmas 2-6, 3-6

Miehet, pronssi, Kovero & Pohjaranta vs. Sällinen & Virtanen 6-3, 6-1

klo 16.00

Naiset, finaali, Lizana & Saarinen vs. Leivo & Saarteinen 0-6, 3-6

klo 17.30

Miehet, finaali, Myllymäki & Myllymäki vs. Sillanpää & Leivo 2-6, 5-7